Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtıldı

Sıradaki içerik:

Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtıldı

e
sv

Asus ExpertBook B6 Flip Tanıtıldı

452 okunma — 23 Kasım 2022 17:41
Asus ExpertBook B6 Flip

Asus yeni mobil iş istasyonu ExpertBook B6 Flip modelini resmi olarak tanıttı.

Asus ExpertBook B6 Flip Özellikleri

Asus Expert serisi ilk dönüştürülebilir mobil iş istasyonu Asus ExpertBook B6 Flip‘e resmiyet kazandırdı. Model kodu B6602F olan cihaz mühendisler, mimarlar ve ürün tasarımcıları gibi profesyonellerin ihtiyaç duyduğu performansı sunan üst düzey bir mobil iş istasyonu olarak tasarlanmış. Oldukça kapsamlı ve zorlu testlerden geçen mobil iş istasyonu MicroStation, 3ds Max ve Vectorworks başta olmak üzere dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinin profesyonel uygulamaları ile çalışabilecek şekilde ISV onaylı olması ile oldukça dikkat çekiyor.

Asus’un istenmeyen gürültü yaratıcılığın düşmanı olarak ifade ettiği en yüksek performansı sunması için ExpertBook B6 Flip’i serin tutup gürültüyü de önleyecek şekilde tasarlamış. Mobil iş istasyonu termal tasarımı ile 135 watt güçte 55 W CPU ve 80 W GPU serin, sessiz ve yüksek performansta rahat bir çalışma ortamı sunuyor.

Asus ExpertBook B6 Flip Teknik Özellikleri

Cihazda en yeni 12. Nesil Intel Core i9 HX işlemci, NVIDIA RTX A2000 profesyonel ekran kartı, 128 GB’a kadar çift kanallı DDR5 4800 MHz RAM desteği ve 4 TB’a kadar dahili depolama alanı sunuluyor.

Mobil iş istasyonunda sunulan NVIDIA Max-P Dynamic Boost desteği ile performans daha da üst düzeye taşınıyor. Olağanüstü mühendislik başarısı, standart modda 40 dBA’nın altında her şeyi sessiz tutuyor ve optimum soğutma performansı için üç ısı borusu ve yedi akıllı sensörlü çift 98 kanatlı fanlar kullanıyor. Bu sayede kullanıcıların dikkatinin dağılmamasını ve görevine tam konsantre olabilmelerine imkan sunuluyor.

Cihazın bir diğer önemli özelliği de inanılmaz seviyede çok yönlü olması. 500 nit’e kadar parlaklığa sahip döndürülebilir 16 inç ekranı, birçok farklı şekilde çalışma esnekliğini sağlayarak mühendislerin, tasarımcıların ve yaratıcı işlerle uğraşanların üretkenliğini artırmalarına destek sağlıyor.

Bir iş istasyonu tüm iş yüklerinin üstesinden gelebilmek için üst düzey bağlantı seçeneklerine ihtiyaç duyar. ExpertBook B6 Flip kolay bir şekilde veri aktarımı ve çok yönlü çevresel bağlantılar için kapsamlı bir bağlantı noktası seti sunuyor. Gelişmiş güvenlik için ikincil kimlik kontrolü olarak kullanılmak üzere yerleşik bir akıllı kart okuyucu da sunuluyor.

DisplayPort 1.4 ve Thunderbolt 4 Desteği

Cihazın microSD kart yuvası içerik oluşturucuların her yerde yüksek boyutlu videoları ve görüntüleri çekmesini, düzenlemesini ve işlemesini oldukça kolaylaştırıyor. Mobil iş istasyonunda ayrıca DisplayPort 1.4’lü iki adet ultra çok yönlü Thunderbolt 4 bağlantı portunun yanı sıra iki adet USB 3.2 Tip-A bağlantı noktası ve profesyonel seviyede 2.5 Gbps Ethernet bağlantı noktası mevcut.

Cihaz kullanıcılarına 3D modeller ya da animasyonlar oluşturma veya grafik tasarımı gibi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için NVIDIA Ampere mimarisinden faydalanan profesyonel seviyede NVIDIA RTX A2000 grafikleri ile donatılmış. Mobil iş istasyonu seyreklik desteğine sahip yeni ışın izleme ve Tensör çekirdekleri, DLSS 2.0 AI süper çözünürlük teknolojisi ve büyük ölçüde iyileştirilmiş performans sunan akışlı çoklu işlemciler sunuyor. Üst seviye ekran kartı en gerçekçi ışın izlemeli grafikleri, son teknoloji ürünü yeni özellikleri sunarken yapay zekanın da gücünden faydalanıyor. Cihazda ayrıca 4096’ya kadar basınç düzeyini destekleyen herhangi bir uygulamada çizim, yazma ve açıklama eklemelerine imkan sunan isteğe bağlı MPP 2.0 uyumlu bir kaleme de bulunuyor.

Finans Kuruluşları ve Devlet Kurumları İçin İdeal

Mobil iş istasyonunun çok katmanlı güvenliğe sahip olması özellikle de finans ve devlet ortamlarında kullanım için ideal duruma getiriyor. Üst düzey güvenlik özelliklerine, verilere yetkisiz veri erişimini önleyebilmek amacıyla kendini şifreleyen TCG Opal SSD sürücüleri desteği ve kimlik doğrulama bilgilerini güvenli bir şekilde depolamak için TPM 2.0 yongası da dahili olarak mevcut. Cihazda Windows Hello ile güvenli ve kolay oturum açmak için bir IR kamera da sunuluyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.