Instagram Kaybolan Mesaj Modunu Açmak ve Kapatmak

Sıradaki içerik:

Instagram Kaybolan Mesaj Modunu Açmak ve Kapatmak

e
sv

Binance Hacklendi

365 okunma — 08 Ekim 2022 13:59
Binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘ın BNB Chain ağı hacklendi ve milyonlarca dolar çalındı.

Binance Hacklendi ve Milyonlarca Dolar Çalındı

Yeni ismiyle BNB Chain siber saldırıya uğradığını açıkladı. Daha sonra yapılan açıklamalarda ağ geçici olarak duraklatıldı. Saldırının tüm detayları haberimizin devamında.

Saldırıya ile ilgili bilgiler BNB Chain’in resmi Twitter hesabından yapıldı. Açıklamalara göre ağ ilk olarak Blockchain’deki düzensiz aktivite sebebiyle geçici olarak durdu. Daha sonra 2. açıklamada siber saldırıyı duyurdu ve tüm fonların güvende olduğunu ifade etti.

Blockchain teknolojisi ile ilgili analiz çalışmaları yapan PeckShield analistleri ilk olarak 58 milyon dolar değerindeki 2 milyon BNB’nin hareketini tespit etti. Daha sonra 600 milyon dolarlık kripto paranın çalınması ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

70-80 Milyon Dolar Civarı Kripto Para Çalındı

Binance yetkilileri saldırının büyüklüğünün 70 – 80 milyon dolar civarında olduğunu ifade etti. Ayrıca çalınan kripto paranın sadece 7 milyon dolarlık bölümüne dondurma işlemi yapıldı. Açıklamada “topluluk ve güvenlik ortaklarımız ile tahminen 7 milyon dolar donduruldu” ifadeleri kullanıldı.

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao konu ile ilgili Twitter’dan bir açıklama yaptı. Açıklamada “sorun şu anda kontrol altına alındı. paranız güvende. verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle özür dileriz ve buna göre daha fazla güncelleme yapacağız” ifadelerini kullandı. BNB Chain ağı istismarının düşük düzeyli kanıtın tek bir ortak kitaplıkta karmaşık olarak oluturulması ile sağlandığı belirtti.

BNB’nin Değeri Yüzde 3 Düştü

Ortaya çıkan bazı verilere göre BNB’nin değeri bu sabahtan itibaren yüzde 3’ten daha fazla düşüşle 285.36 dolara kadar düştü. Sonuç olarak bu saldırıyı kimin veya kimlerin yaptığı ile ilgili herhangi bir tespit yok. Ancak hackerların saldırı sonucunda Binance’tan kripto para çalmayı başardıkları ortaya çıkmış oldu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.