ChatGPT Destekli Bing Nasıl Kullanılır?

Sıradaki içerik:

ChatGPT Destekli Bing Nasıl Kullanılır?

e
sv

En Ucuz Oyunlar Hangi Platformda?

508 okunma — 09 Nisan 2023 03:35
The Witcher Oyun

Popüler oyunların Epic Games ve Steam‘deki fiyatlarını sizler için karşılaştırdık. Peki en ucuz oyun satan platform hangisi?

En Ucuz Oyunlar Hangi Platformda?

Geliştirici şirketler oyunlarını birden fazla dijital platformda listeleyerek daha fazla satış yapmak için gayret gösteriyorlar. Bu platformlarda uygulanan politikalardan dolayı fiyat farkı oluşabiliyor. Peki popüler oyunlar hangi platformda daha ucuz? Epic Games ve Steam karşılaştırması yazımızın devamında.

Türkiye‘de yükselen döviz kuru ve artan enflasyon sebebiyle son zamanlarda birçok oyun firması ülkemizde uygulanan fiyatlandırmada artış yaptı. Bundan dolayı 3 basamaklı fiyatlar ortaya çıktı. Bu durumda alınacak oyun için uygun fiyatlı platformu tercih ederek biraz daha uygun fiyat ödemek mümkün. Bunun her oyun için geçerli olmadığını belirtelim.

Red Dead Redemption 2 Fiyatları

Soyguncuların ve silah çetelerinin yaşadığı Vahşi Batı dönemini konu alan Red Dead Redemption 2 oyunu sunduğu grafik ve mekanikler haricinde 45 saatlik hikayesi ile çok seviliyor. Oyun kısa bir süre önce Steam’de %285 oranında zamlandı.

Epic Games Fiyatı: 299 TL yerine 98,67 TL (%-67 indirim)

Steam Fiyatı: 1.150,00 TL

Grand Theft Auto V Fiyatları

Grand Theft Auto 5 oyunu 3 ana karakterin olduğu bir açık dünya oyunu. Hikayeli mod haricinde diğer oyuncularla birlikte oynayabileceğiniz çevrimiçi mod da mevcut. Rockstar Games’in geliştirdiği oyunun Criminal Enterprise Starter Pack dahil Premium versiyonu Epic Games’te daha ucuz.

Epic Games Fiyatı: 169,00 TL yerine 84,50 TL (-50% indirim)

Steam Fiyatı: 551,25 TL

Cyberpunk 2077 Fiyatları

Hatalar sebebiyle kötü bir başlangıç yapan Cyberpunk 2077 şimdilerde bu hataların büyük çoğunluğuna veda etti. CD Projekt Red’ingeliştirdiği oyun GTA 5 gibi alternatiflerine göre daha distopik bir dünya sunuyor.

Epic Games Fiyatı: 249 TL

Steam Fiyatı: 499 TL

The Witcher 3: Wild Hunt Fiyatları

The Witcher serisinin 2. oyununda hafızasını geri kazanan Geralt 3. oyunda kayıp aşkı Yennefer’ı aramaya başlar. Bu süreçte birçok düşmanla karşılaşır ve yeni dostlar da edinir. AAA kalitedeki oyun Steam’de zamlanarak 249 TL’ye yükseldi.

Epic Games Fiyatı: 75 TL

Steam Fiyatı: 249 TL

Mafia III: Definitive Edition Fiyatları

1968’de New Bordeaux şehrinde geçen Mafia 3: Definitive Edition oyunu mafya ailesinin sorunlarını çözmek için şehire gelen Lincoln Clay karakterini konu alıyor. Eski mahkum ve Vietnam gazisi olan Clay suç dünyasına geri dönüş yapıyor.

Epic Games Fiyatı: 49 TL

Steam Fiyatı: 199 TL yerine 65,67 TL (%67 indirim)

DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT Fiyatları

DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT oyunu Kojima Productions’ın geliştirip geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü bir yapım. Oyunda Ölüm Kıyısı ismiyle bilinen bir fenomenin ölüler ve yaşayanlar dünyası arasındaki kapıyı açmasından sonra yaşananları konu alınıyor.

Epic Games Fiyatı: 329 TL

Steam Fiyatı: 399 TL

Risk of Rain 2 Fiyatları

Tek başınıza ve arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz Risk of Rain 2 oyununda çılgın yaratıklarla savaşarak kaosa dönen gezegenden kaçmanız gerekiyor. Ganimetleri birleştirerek karakterinizi geliştirebilir ve bu sayede daha da güçlenebilirsiniz. Yapım geçtiğimiz günlerde Steam’de %79 zamlanarak 70 TL oldu. Ancak bu zam şimdilik Epic Games platformuna yansımadı.

Epic Games Fiyatı: 39 TL

Steam Fiyatı: 70 TL

The Forgotten City Fiyatları

The Forgotten City oyunu aynı isimdeki The Elder Scrolls V Skyrim modunun video oyunu olarak uyarlaması. Bu oyun 2.000 yıl önceki Roma şehrindeki yasaları ve insanlığı arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Bu ilişkiyi anlayabilmek için şehirdeki yerel halkı sorgulayıp bulmacaları çözmelisiniz.

Epic Games Fiyatı: 40 TL

Steam Fiyatı: 423 TL

Epic Games mi ve Steam mi Daha Ucuz

Yukarıdaki popüler oyunların 2 farklı platformdaki fiyatlarını sizler için karşılaştırdık. Epic Games’in daha ucuz olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu durum yapılan zammın şimdilik yansıtılmadığından dolayı olduğunun altını çizelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.