PUBG Mobile 2.3 Güncellemesi Yayınlandı

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile 2.3 Güncellemesi Yayınlandı

e
sv

Google’dan Android’e Ücretsiz VPN Geliyor

414 okunma — 09 Aralık 2022 14:34
Google One VPN

Teknoloji devi Google Android 13 Quarterly Platform Release (QPR) 1 güncellemesi ile Google One VPN‘i ücretsiz sunacak.

Google’dan Android’e Ücretsiz VPN Geliyor

Google Ekim ayında Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro’ya resmiyet kazandırmıştı. Kasım ayına geldiğimizde ise yeni akıllı telefon modellerindeki bazı hatalar için küçük bir güncelleme yayınlandı. Google şimdi de yeni Pixel cihazları için çok daha büyük bir güncellemeyi kullanıcılarla paylaştı.

Pixel Akıllı Telefonlarda Ücretsiz VPN Hizmeti Sunulacak

Android 13 Quarterly Platform Release (QPR) 1 ismi ile anılan yeni güncelleme birçok hata düzeltmesi, güvenlik yaması ve birkaç yeni özellik içeren kapsamlı bir yama olarak karşımıza çıktı. Yeni güncellemede en çok dikkat çeken özellik ise ücretsiz VPN hizmeti oldu.

Yeni güncelleme ile Google One VPN artık Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro’da herhangi bir ücret ödemeden kullanılabilecek. Daha önce firmanın Google One abonelerine sunduğu bu hizmet artık Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro sahiplerine de sunuldu. Bu sayede kullanıcılar internette daha güvenli bir gezinti yapabilecek.

Clear Calling (Temiz Arama) Özelliği Google’ın Tensör Çipinden Güç Alıyor

Google Pixel 7 tanıtılmadan önce duyurulan Clear Calling (temiz arama) özelliği de cihazların güncelleme ile kazandığı yeniliklerden. Clear Calling özelliği Google’ın Tensör çipinin gücünden yararlanıyor. Makine öğrenimini kullanan özellik arka plandaki gürültüyü filtreler ve akıllı telefon görüşmelerinin daha iyi duyulabilmesi için sesleri kontrol ediyor.

Google’ın Pixel cihazları artık sesleri ve çeviri yazıları buluta kaydeden kayıt uygulamasına da erişebilecek. Bu güncellemede Google ses kaydedicinin farklı konuşmacıları tanımlama ve bunları transkripsiyonda etiketleme özelliğini de dahil etti. Bu özelliğin kullanımı için bir Tensör çipi gerekmesi nedeniyle etiketleme hizmeti sadece Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro’daki kaydedici’de kullanılabilecek.

Güncelleme Yaklaşık 500 MB Boyutunda

Bu güncellemesi yaklaşık 500 MB boyutunda. Bu nedenle internet hızınıza bağlı olarak güncelleme biraz zaman alabiliyor. Ancak işlem bittikten sonra yeniden başlatılma için geçen süre haricinde akıllı telefon her zaman kullanılabilir durumda oluyor. Güncellemeyi kontrol etmek için Ayarlar > Sistem > Sistem Güncelleme bölümünü inceleyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.