GeForce Now’a 10 Yeni Oyun Daha Eklendi

Sıradaki içerik:

GeForce Now’a 10 Yeni Oyun Daha Eklendi

e
sv

Instagram’da Grup Sohbeti Nasıl Kurulur?

721 okunma — 14 Haziran 2022 17:41
Instagram

Instagram‘da grup sohbeti nasıl kurulur sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Instagram Grup Sohbeti Kurma

Dünya genelinde 2 milyardan daha fazla kullanıcısı ile en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram’da kullanıcı deneyimini artıran birçok özellik var. Bu özelliklerden birisi de aynı anda birden fazla kişi ile sohbet edilmesini sağlayan grup sohbeti. Instagram grup kurma nasıl yapılır sorusunu sizler için cevapladık.

WhatsApp, Facebook ve Telegram benzeri birçok uygulamada aynı anda birden fazla kişiyle sohbet etmeye yarayan grup sohbeti imkanı mevcut. Aynı şekilde Instagram’da da grup oluşturabilir ve arkadaşlarınızla tek yerden sohbet etmeye başlamanız mümkün.

Ancak bilinmesi gereken bazı önemli detaylar var. Örneğin grup sohbetleri için en fazla 32 kişi sınırlaması var. Ancak son dönemde WhatsApp benzeri uygulamalarda gruplara eklenebilecek en fazla kişi sayısı artırıldı. Bundan dolayı Instagram’dan da benzer bir hareket gelebilir.

Instagram Sohbet Grubu Nasıl Kurulur?

1.Adım: Instagram’ı açın.

2.Adım: Sağ üstte bulunan DM’ye gidin ve aynı şekilde sağ üst kısımda yer alan ”+” simgesine tıklayın.

3.Adım : Burada karşınıza sohbete eklenebilecek kullanıcıların olduğu bir liste çıkacak. Listeden 2 ya da daha fazla kişiyi seçin veya üst kısımda bu kişilerin kullanıcı adlarını aratın ve sonra Sohbet‘e tıklayın.

4.Adım: Grubu oluşturduktan sonra isterseniz isim de verebilirsiniz. Bunu yapabilmek için grup konuşmasına ve sonra üst kısımdaki ”Bu gruba ad ver” seçeneğine tıklamanız gerekir.

5.Adım: Grubu oluşturduktan sonra sohbete yeni bir kullanıcı eklemek isterseniz Üyeler‘in alt kısmındaki Kişi ekle’ye tıklayarak istediğiniz kişiyi gruba dahil etmeniz mümkün. Sohbete birisini ekledikten sonra o kullanıcının kaybolan videolar ve fotoğraflar hariç önceki mesajları görebileceğini de unutmamalısınız.

Instagram Grup Kurma

Diğer uygulamalarda da olduğu gibi bir grup sohbeti başlattığınızda yönetici ünvanını alırsınız. Böylece sohbetinize yeni bir kullanıcı ekleme, var olan kullanıcıyı çıkarma ve istediğiniz bir kişiyi yönetici yapma gibi ayrıcalıklarınız olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.