Android Telefonlardaki Gizli Kodların Listesi

Sıradaki içerik:

Android Telefonlardaki Gizli Kodların Listesi

e
sv

Kaybolan iPhone Nasıl Bulunur?

732 okunma — 24 Ağustos 2022 15:11
Kaybolan iPhone Nasıl Bulunur

Kaybolan iPhone nasıl bulunur sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Kaybolan iPhone Nasıl Bulunur?

Bazen telefonlarımızı kaybedebiliyor ya da bir yerlerde unutabiliyoruz. Akıllı telefonların günlük hayatımızın önemli bir parçası olduğu günümüzde kaybetme ya da çaldırma durumu oldukça can sıkıcı olabiliyor. Neyse ki akıllı telefonlarımızı bulmanın birkaç yöntemi var. Kaybolan iPhone’u bulmak için yapılması gerekenleri sizler için derledik.

1-Arkadaşlarınıza ve Ailenize Sorun

Kaybolan iPhone‘unuzu aramaya ilk olarak en yakınınızdan başlamak en doğru tercih olacaktır. iPhone’unuzu bir yerde görüp görmediklerini arkadaşlarınıza ve ailenize sormayı unutmayın. Cihazınızı siz görmemiş olsanız da onlar görmüş olabilir.

2-Kendi Numaranızı Arayın

Yanınızda başka bir telefonun varsa veya telefonu olan birisinden rica edip kendi numaranızı arayın. Telefon sessizde kaybolduysa titreşimi eğer sesi açık durumda kaybolduysa zil sesini takip ederek telefonunuzu bulabilirsiniz. iPhonu’unuz hem sessizde hem de titreşim kapalı ise bu yöntem işe yaramayacaktır.

3-Apple Watch İle iPhone’unuza Ping Atmayı Deneyin

Yanınızda başka bir telefon olmasa da Apple Watch ile iPhone’unuza ulaşabilirsiniz. Apple Watch, iPhone’unuza ping atarak cihazınızın nerede olduğunu size gösterecektir. iPhone’unuza ping atmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Kontrol Merkezi’ni açmak için Apple Watch ekranınızı yukarı doğru kaydırın.
 • Ping iPhone butonunu bulana kadar menüyü aşağıya doğru indirin. Bu sistem her iki tarafta da birkaç çizgi bulunan bir iPhone simgesi ile ifade edilir.
 • iPhone’unuzun ses çıkarması için iPhone’a Ping Ver seçeneğine bir kez tıklayın. iPhone’unuzun hem ses çıkarması hem de flaş ışığının yanması için bu seçeneğe basılı tutun.

4-Apple’ın Uygulamalarını Kullanın

Apple, iPhone’unuzu bulabilmeniz için birkaç yöntem sunar. iPhone, iPad ve Mac’te bulunan Find My iPhone uygulamasını kullanabilirsiniz ya da başka Apple cihazınız yoksa iCloud ile de iPhone’unuzu bulabilirsiniz.

5-Find My iPhone Uygulaması İle iPhone’u Bulmak

Başka bir iPhone’unuz varsa muhtemelen farklı bir Apple cihazınız da vardır. Apple’ın Find My iPhone ağının bir parçası olan Find My iPhone uygulaması ile kaybolan iPhone’unuzun bilinen son konumunu öğrenebilirsiniz. Diğer Apple cihazınız Haritalar uygulaması yardımı ile size yol tarifi yapabilir. Bu işlem için yapılması gerekenler aşağıda.

 • Diğer Apple cihazınızda Find My iPhone uygulamasını açın. Başka bir iPhone, iPad ya da Mac olabilir ancak aygıtın kayıp iPhone’unuzla aynı Apple Kimliğini kullandığından emin olun.
 • Cihazlar bölümünü açın.
 • Bulmak istediğiniz iPhone’u seçin
 • Çıkan yol tarifini izleyin. Bu kısımda ayrıca iPhone’unuzun ses çıkarmasını da sağlayabilirsiniz.

6-iCloud İle iPhone’u Bulmak

Başka bir Apple cihazınız yoksa Apple yine de herhangi bir bilgisayardan iCloud’a ulaşmanıza imkan sunuyor. iCloud’u iPhone Bul özelliği ile iPhone’unuzun yerini bulmak dahil birçok farklı işlem için kullanabilirsiniz. Yapılması gereken işlemler aşağıda.

 • iCloud.com sitesini açın.
 • Apple kimliğiniz ile giriş yapın. Kayıp iPhone’unuzda kullandığınız Apple Kimliği ile aynı hesap üzerinden giriş yaptığınızdan emin olun.
 • iPhone’u Bul’u tıklayın. Bu ekranda Apple kimliğinizi ve parolanızı tekrar girmeniz istenebilir.

7-Google Konum Geçmişini Kontrol Edin

iCloud ve Find My iPhone’da olduğu gibi Google da Haritalar uygulaması ile cihazınızın konumuna ulaşmanızı sağlayabilir. Konum Geçmişinizi görmek ve kayıp iPhone’unuzu bulmak için bulunduğunuz yerleri görmek için Google Zaman Çizelgesi sayfasına gitmeniz yeterli.

Ancak bu özelliği sizin aktif etmeniz gerekir. Konum Geçmişi özelliği aktif değil ise bu özellikten yararlanamazsınız. Gelecekte bu özelliğin işinize yarayabileceğiniz düşünüyorsanız Google Konum Geçmişi özelliğini aşağıdaki işlemleri yaparak aktif edebilirsiniz:

 • Google hesabınızın Etkinlik Kontrolleri’ne giriş yapın.
 • Konum Geçmişi özelliğini aktif edin.
 • Daha sonra bu işlemi onaylayın.

8-Polis İle İrtibata Geçin

Tüm bu çözüm yöntemlerinden hiçbirisi işe yaramadıysa kayıp iPhone’unuz çalınmış veya onu bulan birisi yetkililere teslim etmiş olabilir. Bundan dolayı iPhone’unuza ulaşmak için Polis’e başvuru yapın. Umarız bu son adıma gerek kalmaz ancak tüm ihtimalleri dikkate almak gerekiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.