Moto G62 5G Tanıtıldı

Sıradaki içerik:

Moto G62 5G Tanıtıldı

e
sv

Meta Kendi Kripto Para Cüzdanını Çıkaracak

453 okunma — 29 Haziran 2022 11:09
Meta Kripto Para Cüzdanı

Eski adı Facebook yeni adı Meta kendi evreni için kripto para cüzdanı çıkarmaya hazırlanıyor.

Meta’dan Kripto Para Cüzdanı Geliyor

Meta şirketi metaverse evrenine odaklanan en büyük kuruluşlardan birisi durumunda. Meta insanların çalıştığı, sosyalleştiği ve güzel vakit geçirdiği sanal dünya için bir süredir çalışmalarına devam ediyor. Bu amaç doğrultusunda VR gözlükler tasarlayan ve şimdiden ünlü giyim markaları ile anlaşmalar yapan Meta bu evrende kullanılması için kripto para dijital cüzdanına yakında resmiyet kazandıracak.

Metaverse Evreni İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

Meta firmasının CEO’su Mark Zuckerberg kısa bir süre önce yaptığı açıklamada şirketin insanların dijital varlıklarını, kimliklerini ve ödemelerini yönetmelerine imkan sağlayacak dijital bir cüzdan üzerinde çalıştığını belirtti. Meta firması bu adımla metaverse evreni konusunda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Zuckerberg açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Meta veri tabanı için Meta Pay ve dijital cüzdan ile tanışın. Bugün Facebook Pay’i Meta Pay olarak değiştirerek ilk adımı attık. Instagram, Facebook, WhatsApp, Messenger ve Facebook Pay’i kullanabileceğiniz herhangi bir yerde alışveriş yapmanın, para göndermenin ve bağış yapmanın en kolay yolu olmayı sürdürecek. Ancak şu andaki özelliklerin ötesinde yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz. Kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenize imkan sunan meta veri deposu için bir cüzdan.”

Mark Zuckerberg yeni dijital cüzdanının içerik oluşturucular için çeşitli avantajlar sunduğunu ifade etti: “Dijital ürünlerinizi ne kadar çok yerde kolayca kullanabilirseniz onlara o kadar çok değer kazandırırsınız” açıklamasını yapan Zuckerberg daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı.

Zuckerberg’in Hedefi 1 Milyar İnsana Ulaşabilmek

Mark Zuckerberg metaverse evreninde ödeme yapmak için bu dijital cüzdanın zorunlu tutulup tutulmayacağı ile ilgili bilgi vermedi. Ayrıca Meta’nın yeni kripto para cüzdanının ne zaman hizmete gireceği de şimdilik bilinmiyor. Firma metaverse evreni için yatırımlarına devam ediyor. Zuckerberg daha önce yaptığı bir açıklamada metaverse evreninde 1 milyar kişiye ulaşmayı amaçladıklarını ifade etmişti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.