Diablo 4 Geliyor

Sıradaki içerik:

Diablo 4 Geliyor

e
sv

NASA’dan Uyarı Geldi: Mega Gök Taşı Yaklaşıyor

587 okunma — 13 Haziran 2022 23:16
Mega Gök Taşı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Dünya‘ya yaklaşan mega gök taşı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Mega Gök Taşı Dünya’ya Yaklaşıyor

NASA birçok alanda olduğu gibi gök cisimleri ile ilgili de araştırmalarına devam ediyor. Önemli gelişmeleri ise bizlerle paylaşıyor. Yapılan son açıklamada mavi balinanın yaklaşık 3 katı büyüklüğünde devasa bir gök taşı önümüzdeki günlerde Dünya’nın çok yakınından geçecek.

Gök Taşı Herhangi Bir Tehlike Oluşturmayak

NASA gök taşları ile ilgili yaptığı araştırmalarda duruma göre uyarı yayınlıyor. Bu uyarıdan önce ise bazı araştırmalar yapılıyor. NASA’nın açıklamasına göre 2021 GT2 isimli gök taşı 6 Haziran’dan itibaren Dünya’ya yaklaşmaya başladı.

Açıklamalara göre 90 metre genişliğinde olan bu gök taşı Dünya üzerinde hasara neden olabilir. Daha öncesinde yaşanan buna benzer durumların haklı olarak insanları korkutuyor. Ancak NASA bu yaklaşmanın tehlike durumu ile ilgili de bilgi verdi.

NASA ise gök taşının herhangi bir tehlike oluşturmayacağını ifade etti. NASA’ya göre yaklaşan gök cismi Dünya’nın yakınından geçerek uzaklaşacak. NASA genelde 150 metreden daha büyük boyuttaki ve Dünya’ya en fazla 7,5 milyon kilometre mesafedeki nesneleri potansiyel bir tehlike olarak görüyor.

2013’de Rusya’ya Düşen Göktaşı 1.500 Kişinin Yaralanmasına Neden Olmuştu

Bu duruma benzer bir olay 2013 yılında gerçekleşmişti. Rusya’nın Çelyabinsk şehrine 17 metre çapındaki gök taşının düşmesi adeta bir bomba etkisi yaratmıştı. Şehrin 15 – 20 kilometre üzerinde gerçekleşen bu düşme bir şok dalgasına da neden olmuştu. Ayrıca bu patlamada binaların hasar görmesinin haricinde 1.500 kişi de yaralanmıştı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.