Dünyaya En Yakın Kara Delik Keşfedildi

Sıradaki içerik:

Dünyaya En Yakın Kara Delik Keşfedildi

e
sv

Youtube’a Ortak Canlı Yayın Özelliği Geliyor

439 okunma — 18 Kasım 2022 00:43
Youtube

Popüler canlı yayın platformlarından Youtube‘a ortak canlı yayın özelliği geliyor.

Youtube’a Ortak Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Youtube’un altyapı yenileme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Son zamanlarda tasarımını değiştiren popüler yayın platformu aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlamak için yeni sekmelere kavuşmuştu. Youtube şimdi de canlı yayın tarafında çok önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Youtube içerik oluşturucularının canlı yayınlarına konuk davet etmelerine imkan sunan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik ilk olarak masaüstü sürümde kullanılamayacak olsa da akıllı telefon ile konuklar canlı yayınlara katılabilecek.

Yeni Özellik Şimdilik Bazı Yayıncılarda Aktif Olacak

Youtube Ortak Canlı Yayın

Youtube bu yeni özelliği ilk olarak yalnızca bazı yayıncılar için kullanıma açacak. Ancak ilerleyen zamanlarda bu yeni özelliğin genele yayılması bekleniyor. Böylece toplu yayınlar için farklı araçlar kullanan yayıncıların işlerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Canlı yayında farklı konuklara geçiş yapabilecek olan içerik üreticileri ayrıca yayında sadece bir misafirin görünmesini imkan sunabilecek. Canlı yayına bir konuk davet edildiğinde yayın sahibinin ekranı konuğun üst kısmında görünecek.

İçerik Oluşturucular Go Live Together Özelliği İle Karşılaşacaklar

Önümüzdeki birkaç hafta içinde bazı içerik oluşturucular hesaplarında yeni Go Live Together özelliği ile karşılaşacaklar. İçerik oluşturucuları bu canlı yayınlar için başlık, para kazanma ayarları, küçük resimler, açıklama ve görünürlük ayarları da dahil akış ayrıntılarını ayarlayabilecek.

İçerik oluşturucular bu ayarları yaptıktan sonra canlı yayınlarına davet etmek için bir konuk seçebilecekler. Konuk davete tıkladıktan sonra bekleme odasına alınacak. Her iki kişi de hazır olunca yayın sahibi canlı yayına geç’e tıklayarak yayını başlatabilecekler. YouTube bu özellikle canlı yayın yapan kullanıcılar için önemli bir kolaylık sağlamış olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.